Yazılım Geliştirme Birimi

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI

YAZILIM BİRİMİ FAALİYET RAPORU

 

1. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Resmi Web Sitesi

Üniversitemizdeki haberlerin, duyuruların, etkinliklerin ve birimler hakkında verilerin paylaşıldığı sistemdir. (dpu.edu.tr)

2. Dumlupınar Üniversitesi Mobil

Üniversitemiz mobil uygulamasının üst versiyonu geliştirilmiş olup, Kütüphane ve OBS entegrasyonu kapsamında çalışmalar yapılmıştır, uygulamanın IOS versiyonu da geliştirilmiştir.

3. ADN

Açık Ders Notları Projesi kapsamında kurulan Moodle yazılımının bakımı ve güncellemesi ile Big Blue Button Sanal sınıf entegrasyon çalışmaları yapılmıştır. (adn.dpu.edu.tr)

4. Yurt Bilgi Sistemi

Üniversitemiz yurdunda kullanılmak üzere yurt süreçlerinin tamamının yönetilebildiği Yurt Bilgi Sistemi geliştirilmiş olup kullanıma açılmıştır. Yazılım; öğrenci kayıtları, adres, yakın, ceza, izin, ödeme, giriş-çıkış süreçleri ile oda ve yurt yönetimi süreçlerini kapsamakta ve ödeme yönetimi sağlamaktadır. Yazılım yurdun girişindeki parmak izi okuyucuları ile entegre edilerek otomatik giriş çıkış takibini de yapmaktadır. Yurt için gerekli olan önemli raporlama desteği de yazılım bünyesinde sağlanmıştır. (yurt.dpu.edu.tr)

5. Güvenlik Bilgi Sistemi

Kampüs içerisine giriş yapan ziyaretçi ve misafirlerin giriş çıkış bilgilerinin takibi ve yönetimi amacıyla geliştirilmiş olan yazılım üniversitemiz giriş noktalarında aktif olarak kullanılmaktadır.

6. Elektronik Dergi Sistemi

Elektronik Dergilerin oluşturulma, sunum ve arşivlenmeleri amacıyla geliştirilen otomasyon ile üniversitemiz bünyesinde çıkarılan broşür, katalog vb. dokümanların elektronik ortama aktarımı sağlanmış olup, tüm cihazlarda sorunsuz olarak okunabilmesi sağlanmıştır. (edergi.dpu.edu.tr)

7. Google Map Entegrasyonu

Kampüsümüzün bina lokasyonları, resimleri ve temel bilgilerinin Google Map üzerinde doğru ve resmi olarak işaretlenmesi amacıyla Google firması ile gerekli konumlama entegrasyonları üzerinde çalışılmış olup, büyük oranda entegrasyon sağlanmıştır.

8. YÖS Bilgi sistemi

Yabancı Uyruklu Öğrencilerin üniversitemiz bünyesinde seçimi ve yerleştirilmesi süreçlerinin yönetilmesi amacıyla geliştirilmiş olan yazılım ile; öğrenci kayıtları, sınav kayıtları, sınav merkezi ve gözetmen kayıtları, sınav raporları, öğrenci tercihleri ve yerleştirme süreçleri organize edilmiştir. (yos.dpu.edu.tr)

9. Mezun Bilgi Sistemi

Üniversitemizden mezun öğrencilerin tek bir platform ile bilgilerinin toplanması, olası iş olanaklarının sunumu ve öğrencilerimizin üniversitemiz ile olan bağlarının devamı amacıyla geliştirilmiş olan yazılım aktif olarak kullanılmaktadır. (mezun.dpu.edu.tr)

10. Akademik Bilgi Portalı

Üniversitemiz Akademik ve İdari personellerinin genel bilgilerinin ve yayın bilgilerinin yer aldığı, aynı zamanda uzmanlık alanlarına yönelik blog yazılar yazıp, birbirlerini takip edebilecekleri sosyal bir platform oluşturulmuştur. Bu sayede üniversitemiz bünyesinde çıkan yayınlar, projeler vb. akademik istatistikler için bilgi tabanı oluşturulmuştur. (portal.dpu.edu.tr)

11. İstatistik Raporlama Sistemi

Kalite Komisyonu tarafından hazırlanan raporun interaktif sunumunun sağlanması amacıyla İstatistik Sistemi geliştirilmiştir. Bu sayede rapor içeriği etkili bir şekilde web üzerinden ilgililere erişimine açılmıştır. (istatistik.dpu.edu.tr)

12. Birimler Projesi

Birimlerimize ait web sitelerinin site sorumları giriş çıkışları, yeni site sorumlularının eğitimleri ve yeni açılan sitelerimizin kayıtları ile mevcut sitelere teknik destek sağlanmıştır.

13. Elektronik Randevu Sistemi

Birimlerdeki kuaför, berber vb. alanlarda öğrenci ve personelimize randevu hizmeti sunulduğu sistemdir.(randevu.dpu.edu.tr)

14. Form Sistemi

Birimlerimizin kurum içi ve kurumdışına sunduğu formların oluşturulduğu sistemdir. Yetki verilen personeller formları oluşturup verileri indirebilir sitelerine ekleyebilir. (form.dpu.edu.tr)

 

PERSONEL LİSTESİ

 

Abdullah Sarı

Mühendis

Rektörlük
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
0 (274) 443 (1064)
abdullah.sari@dpu.edu.tr
Çalışma Alanları: C#, Entity Framework, windows servis, SQL, Angular

Nevzat Barut

Programcı

Programcı

Rektörlük
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
0 (274) 443 (1063)
nevzat.barut@dpu.edu.tr

Ruhan Çıngıl

Programcı

Programcı

Rektörlük
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
0 (274) 443 (1085)
ruhan.cingil@dpu.edu.tr

Mehmet Güler

Tekniker

Rektörlük
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
0 (274) 443 (1062)
mehmet.guler@dpu.edu.tr
Çalışma Alanları: SQL,C#,ASP.NET,HTML,CSS.MVC,Entity Framework

Tansu Çağla Tekin

Söz. Personel

Rektörlük
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
tansu.tekin@dpu.edu.tr

Son Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2024, Cuma