Kablosuz Ağ Hizmeti

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından üniversitemiz öğrenci, personel ve misafirlerine iki farklı türde kablosuz ağ yayını hizmeti sağlanmaktadır. Bunlar;

1. "dpu kurumsal" ağ yayını

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından otomatik tanımlanan mail adresi ve şifrenizi kullanarak, dpu-kurumsal kablosuz yayınına hiçbir ilave ayara gerek kalmadan bağlanabilirsiniz. Bu yayına bağlandıktan sonra internet tarayıcınız, sizden mail adresi ve şifrenizi girmenizi ister ve bu sayede sizi tanır ve internete girişiniz sağlanır. (Belirli aralıklarla sizden kullanıcı adı ve şifresi tekrar istenebilir.)

Kurumsal mail adresiniz;

  • Personel için; ad.soyad@dpu.edu.tr
  • Öğrenci için; ad.soyad@ogr.dpu.edu.tr
  • Misafir için; ad.soyad@misafir.dpu.edu.tr

2. "eduroam" kablosuz ağ yayını;

Hem üniversitemizde hem de ulusal yada uluslararası kablosuz yayına dahil olan üniversitelerde, bir defaya mahsus gerekli ayarları yaptıktan sonra, eduroam kablosuz yayınına bağlanabilirsiniz. Öncelikle: dpu-kurumsal ağına bağlanıp "Kablosuz Ağ Ayarları" sayfasından eduroam kablosuz yayını için gerekli tanımlamaları yapmalısınız.

  • Eğer eposta adresinizi bilmiyorsanız, Kullanıcı Adını Göster ekranından eposta adresinizi öğrenebilirsiniz.
  • Şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, Şifre Değiştir ekranından şifrenizi değiştirebilirsiniz.
  • Şifrenizi unuttuysanız, Şifre Sıfırlama ekranından şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Yukarıdaki "Kablosuz Ağ Ayarları" kısımlarından size uygun olan girişi seçip gerekli ayarlamalarınızı yaparak Dumlupınar Üniversitesi Kablosuz Ağ Sistemine bağlanabilirsiniz.

Ağ yayınları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Son Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, Cuma